Aikidó pro každého, z.s.

Proč právě my

A - Aikido pro každého je jedna z pražských škol Aikidó, která sídlí kousek od metra Bořislavka a je tak dostupná pro všechny. Styl, který předává svým studentům, vychází z učení Masatomiho Ikedy, 7. Dan Aikikai.

P - Pro své studenty připravujeme pečlivě všechna cvičení, která často vychází ze cvičení se zbraněmi, jezdíme na řadu regionálních, celostátních i mezinárodních seminářů a pořádáme teambuildingy pro naše příznivce.¨

K - Každý si u nás může vyzkoušet první cvičení zdarma, zaplatit si 3-měsíční kurz a poté se rozhodnout, zda je cvičení Aikidó pro něj vhodné.

Aikido pro každého vzniklo jako občanské sdružení (nyní zapsaný spolek), které se zformovalo v průběhu léta 2012. Jeho zakládající členové mají dlouholeté zkušenosti se cvičením aikidó i s přístupem ke cvičení v jiných oddílech. Díky těmto zkušenostem si občanské sdružení stanovilo za cíl propagaci aikidó a poskytnutí výuky aikidó pro všechny zájemce bez rozdílu věku, pohlaví, názorů, příslušnosti či jiných omezení.

Aikido pro každého, z.s. stojí na pevných, otevřeně deklarovaných zásadách, které lze shrnout do následujících bodů:

Výuka aikidó je poslání a nikoli byznys. Celé APK je koncipováno jako neziskové sdružení. Veškeré příjmy jsou použity na další rozvoj cvičení aikido. Finanční operace jsou veřejně přístupné členům sdružení na webových stránkách.

Pro rozvoj aikidó je nutná otevřenost, podpora a spolupráce s ostatními kluby. APK vítá cvičení svých členů na libovolných stážích k rozvoji technické či pohybové dovednosti a nezakazuje svým členům návštěvy jiných dójo. APK je otevřeno příchozím z jiných klubů. Nemáme žádné tajné techniky a ani si nemyslíme, že jsme nejlepší.

Aikidó nekončí na tatami, ale přesahuje i do osobního života. Pro rozvoj všech členů i jejich rodinných příslušníků pořádá APK různé společenské a kulturní akce. Každý člověk cvičící akidó zasluhuje všestrannou podporu a osobní přístup.

Richard Wasserbauer

Technickým vedoucí dójo. Vede tréninky pro pokročilé i pro začátečníky. Vede regionální i mezinárodní stáže. Zabývá se komunikací školy s jinými dójo na mezinárodní úrovni

Pavel Zídek

Předseda spolku. Zabezpečuje činnost a chod dójo. Zabývá se administrativou, komunikací s jinými organizacemi, správou webových stránek a propagací naší školy. 

Kamil Golombek

Vedoucí dětského oddílu. Vede tréninky pro děti a pro začátečníky.

Marcela Dendisová

Je pokladníkem v našem dójo, má na starosti finanční stránku vedení školy, platby a komunikaci.