Přípravný kurz

Přípravný 3-měsíční kurz je určen pro každého, kdo si chce aikidó vyzkoušet a není si jistý, zda ho cvičení bude bavit. Na cvičeních pro začátečníky je kladen důraz na nácvik základních technik aikidó a pádů, seznámení se s japonskou terminologií a etiketou. Během tréninků cvičíte se zkušenějšími kolegy a samotné techniky i pády se díky tomu naučíte lépe a rychleji. 

Tento kurz je "klouzavý" a je tak možné jej začít kdykoli v roce. Před první návštěvou je doporučeno nás kontaktovat emailem, telefonicky nebo přes kontaktní formulář. 

Dětské tréninky jsou určeny pro kluky i holky ve věku od 8 do 14 let. Probíhají 2x týdně. Tréninky vyžadují speciální přístup a jsou proto vedeny zkušenými trpělivými instruktory. Také složení tréninků se liší od tréninků pro dospělé. Děti mají výkonnější rozcvičku, více akrobacie a protahování. Do cvičení bývají zahrnuty prvky her, ale japonská etiketa se stále dodržuje a často se cvičí skutečné Aikidó. Snažíme se, aby se děti o sebe dokázaly lépe postarat, tedy aby bezpečně padaly, braly ohledy na ostatní, uměly dobře pozorovat a uměly se jednoduše bránit.

Děti se také účastní stáží, které se obvykle konají 2x v roce. Na těchto stážích probíhá intenzivní cvičení a dělají se zkoušky na vyšší výkonnostní stupně (kyu), které jsou ohodnoceny barevnými pásky.

Tréninky pro dospělé jsou rozděleny na cvičení pro začátečníky, cvičení pro pokročilé a cvičení pro všechny stupně. Tréninky jsou vedeny těmi nejzkušenějšími instruktory naší školy, kteří dbají na to, aby cvičení bylo účinné, fungovalo na jakéhokoli protivníka, aniž by musel obránce vynaložit velkou energii a zároveň si neublížil. 

Semináře

Aikido pro každého se během roku účastní víkendových nebo týdenních krajských, celostátních i mezinárodních seminářů, kde se jeho cvičenci potkávají s ostatními školami aikidó a odnášejí si řadu zkušeností. Posouvají se tak se svými schopnostmi výše mnohem rychleji.

Cvičit Aikidó lze v každém věku, pokud to zdravotní stav alespoň trochu dovolí. U jiných bojových umění se předpokládá značná fyzická kondice. V Aikidó se využívá energie soupeře, proto není potřeba, aby měl obránce velkou sílu. Vždy jen nasměruje protivníkovu energii někam jinam. I starší cvičenci se učí správně dýchat, padat tak, aby si neublížili, a trénují s mladšími i zkušenějšími.

Napsali o nás

 • Pro mě Akido není o tom zvládnout všechno hned. Je to o trpělivosti a pomalém poznávání sebe sama skrze pohyb, krůček po krůčku, ruku v ruce s pokorou. Ale zároveň u toho poznáte skvělé lidi a užijete si spoustu srandy a nakonec zjistíte, že je z vás mnohem spokojenější člověčí jedinec. Přijďte si zacvičit, zkuste to :))
  Jana Amortová V APK cvičí od roku 2016.
  Technický stupeň - 4.kyu.
 • Když se odvážně rozhodnete vkročit do aikidó dójo a zacvičíte si v přátelském prostředí, může se vám snad přihodit to co mě a mnohým dalším. Otevře se před vámi nová cesta. Nikdy nekončící objevování a zdokonalování technik, harmonie v pohybu, zlepšení fyzické kondice. To vše můžete přizpůsobit svým možnostem a schopnostem. A nová přátelství, která navážete, jsou příjemným bonusem.
  Dalibor Podaný V APK cvičí od roku 2016.
  Technický stupeň - 4.kyu.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4